logo Zespół Szkół nr 6
im. M. Rataja
w Ełku
 
19-300 Ełk, ul. Kajki 4, tel.87 610-23-62
Sekretariat 7:00-15:00    Napisz do nas: zs6@elk.edu.pl
logo Szkoła w obiektywie -kliknij-  
Strona główna
      
Poradnik interesanta
Orlik
Usługi noclegowe
Wynajem pomieszczeń
i powierzchni reklamowych
Przetargi
REKRUTACJA 2017/2018
Pracownicy szkoły
Dokumenty szkoły
e-Dziennik
Lista podręczników
Zasady funkcjonowania dziennika
Dla rodzica
Dla ucznia
Samorząd
Do pobrania
Matura
Egzamin zawodowy
Kalendarium
Historia szkoły
Osiągnięcia
Realizowane projekty
Szkoła w obiektywie
Gazetka szkolna
Blog edukacyjny
Kącik kulinarny
"Edukacja Globalna"
Partnerzy szkoły
Oferty staży zawodowych
Ważne strony
 
 
 
Informacje i ogłoszenia Zespołu Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku
„Tydzień dla Ziemi”

Wiosną tego roku szkoła wzięła udział w Akcji „Tydzień dla Ziemi”. Jej głównym organizatorem był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i  Gospodarki Wodnej w Olsztynie we współpracy z Centrami Edukacji Ekologicznej w Ełku, Giżycku, Olsztynie i Elblągu. Akcja organizowana była w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi. DNI ZIEMI Zespole Szkół nr 6 były koordynowane przez panie: Renatę Harasimik i Alicję Tracichleb – Salik. W ramach akcji uczniowie i wychowankowie internatu brali udział m.in. w następujących działaniach:
1. Bieg dla Ziemi.
2. Przyroda bez zużytych baterii.
3. Na tropie odnawialnych źródeł energii.
4. Różnorodność gatunków zwierząt oraz drzew i krzewów w najbliższym otoczeniu.
(O działaniach tych oraz o osobach w nie zaangażowanych można przeczytać w nr 10 i 11 szkolnej gazetki „Smaczny Dwutygodnik” Wysiłek włożony w kwietniowe działania ekologiczne został doceniony przez jury konkursu, które przyznało szkole nagrodę. Podsumowanie „Tygodnia dla Ziemi”, oraz wręczenie nagród najbardziej zaangażowanym placówkom odbyło się 17 czerwca 2015r. podczas pikniku rodzinnego w Olsztynie. Szkołę reprezentowała pani Alicja Tracichleb – Salik oraz laureatki II edycji internackiego konkursu „Jestem EKO!” (Zuzanna Jaszczurowska, Edyta Olender, Aleksandra Tuzinowska, Beata Krajewska).


"Cooking time"

Podsumowanie projektu "Cooking time", które celem było poszerzenie słownictwa z języka angielskiego zawodowego.
Więcej informacji na stronie


Zakończenie roku szkolnego

Dnia 26.06.2015 (piątek) o godz 9:00 w sali gimnastycznej, odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego.
II memoriał Lekkoatletyczny im. Kamilii Skolimowskiej w dniu 12.06.2015r w Ełku

Klasyfikacja drużynowa:

  Dziewczęta:
 • 1 miejsce- Zespół Szkół nr 6 - 48 pkt
 • 2 miejsce- I Liceum Ogólnokształcące - 42 pkt
 • 3 miejsce- Zespół Szkół nr 1 - 41 pkt

 • Chłopcy:
 • 1 miejsce- Zespół Szkół nr 1 - 39 pkt
 • 2 miejsce- Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych - 36 pkt
 • 3 miejsce- I Liceum Ogólnokształcące - 35 pkt
 • ...
 • 5 miejsce- Zespół Szkół nr 6
  Drużyna dziewcząt:

  Czerwińska Monika -III m. na 100 m - brązowy medal
  Smuga Agata - II m. na 400 m - srebrny medal
  Kwiatkowska Angelika - I m.w skoku w dal złoty medal
  Kwiatkowska Angelika - II m.w biegu na 800 m.srebrny medal
  Rybicka Magdalena - III m.w skoku wzwyż-brązowy medal
  Gołaszewska Weronika - I m. w pchnięciu kulą

  Drużyna chłopców

  Sitko Mateusz – I m w skoku wzwyż 175cm Jarmołowicz Jakub - III m. w pchnięciu kulą Poza miejscami medalowymi: Garlicki Radosław, Szumowski Bartłomiej, Dargiewicz Patryk


Statuetka warmińsko-mazurskiej nagrody jakości

10 czerwca 2015 roku w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie, na kolejnej już 15. Gali Jakości,
rozdano statuetki i wyróżnienia. Otrzymały je przedsiębiorstwa, organizacje publiczne i organizacje edukacyjne, które osiągnęły wysoką jakość pracy, procesów, wyrobów i usług.
Zespół Szkół nr 6 w Ełku otrzymał statuetkę Warmińsko-Mazurskiej Nagrody Jakości za doskonałość zarządzania w kategorii organizacje edukacyjne. Po raz kolejny nasza szkoła została doceniona w konkursie, gdyż w roku 2014 otrzymaliśmy wyróżnienie I stopnia w tej samej kategorii. ( Opracowujący wniosek konkursowy: Artur Bońkowski, Iwona Okseniuk, Marta Potocka, Renata Harasimik, Elżbieta Steckiewicz, Bożena Pieniążek, Wiesława Marcinkiewicz, Urszula Miklosz, Renata Bielecka, Anna Szlejter, Ewa Karbowska, Iwona Siemieniewicz, Dorota Popławska, Monika Koniecko).„Gotuj z pasją”

Dnia 28 maja 2015 r. w Zespole Szkół nr 6 im. Macieja Rataja odbył się wojewódzki konkurs kulinarny „Gotuj z pasją” II edycja: Drób we współczesnej kuchni.
Do rywalizacji stanęło 6 drużyn ze szkół gastronomicznych z regionu Warmii i Mazur. Konkurs składał się z trzech etapów:...
Zapraszamy do zapoznania się z obszernym fotoreportażem z przebiegu konkursu.Smaczny Dwutygodnik

Nowy numer dwutygodnika Zespołu Szkół nr 6 im. Macieja RatajaBrązowa patelnia w rękach naszych kucharzy!

W dniach 07-08 maja w Karolewie odbył się konkurs kulinarny "Smaki Wsi". Do rywalizacji przystąpiło 27 zespołów z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy II Z Kucharz: Kinga Karlewska i Kamil Cwalina z potrawą: Papryka faszerowana z różą ziemniaczaną. Wywalczyliśmy III miejsce! Zapraszamy na fotoreportaż z tego wydarzenia.


Smaczny Dwutygodnik

Nowy numer dwutygodnika Zespołu Szkół nr 6 im. Macieja RatajaMłodzi kucharze rywalizowali w Ostródzie

Już po raz 20. adepci sztuki kulinarnej rywalizowali o tytuł „Mistrza szkolnej patelni”. Organizatorem tegorocznej edycji konkursu, odbywającej się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa warmińsko-mazurskiego, był Zespół Szkół Zawodowych im. Sandora Petőfi w Ostródzie. Zapraszamy na fotoreportaż z tego wydarzenia.


Pożegnanie Absolwentów

W dniu 24 kwietnia 2015 roku naszą szkołę pożegnały cztery klasy maturalne: IV TAG., IV TG, IV TH, IV Ku. W uroczystym nastroju wyróżnieni uczniowie odebrali świadectwa i pożegnali się ze społecznością szkolną. Wkrótce egzaminy, życzymy powodzenia wszystkim tegorocznym absolwentom. Zapraszamy na fotoreportaż z tego wydarzenia.
25 kwietnia 2015 roku był Dniem otwartym szkoły dla gimnazjalistów, ich rodziców i innych gości. Przygotowaliśmy na ten dzień szczegółową informację o kierunkach kształcenia, pokazy osiągnięć, filmów z życia szkoły. Prezentowane były też filmy charakteryzujące poszczególne zawody. W pracowni restauracyjnej oglądaliśmy popisy umiejętności kelnerskich i barmańskich, a w recepcji hotelowej uczniowie kierunku hotelarstwo zaprezentowali fachową obsługę gościa hotelowego. Przybyłych gości muzyką i śpiewem przywitał zespół Marzycielki pod kierunkiem Pana J.Olejnika.
Zapraszamy na fotoreportaż z tego wydarzenia.Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

W dniu 17.04 2015r w Olsztynie odbył się etap okręgowy XXXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów w różnych blokach tematycznych: - Paweł Dejnak z kl. IV TA - blok produkacja zwierzęca zajął XIX miejsce,
- Poniatowska Kamila z kl. IIITA - blok agrobiznes XIII miejsce i Kamiński Kamil z kl. IV TA - blok agrobiznes VII miejsce
- Krupa - Kwiatkowska Kinga z kl. II TŻc - blok żywienia człowieka zajęła V miejsce.
Gratulacje.
Smaczny Dwutygodnik

Nowy numer dwutygodnika Zespołu Szkół nr 6 im. Macieja RatajaStatuetka przedsiębiorczości dla najaktywniejszych

W dniu 24.03.2015r. czteroosobowa delegacja uczniów z Zespołu Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku z dyrektorem Arturem Bońkowskim oraz nauczycielami : Panią Iwoną Siemieniewicz i Panią Katarzyną Grzymkowską uczestniczyła w XI Edycji Gali Przedsiębiorczości. Odbyła się ona w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. W tym wydarzeniu brało udział dziewiętnaście najbardziej przedsiębiorczych szkół w Polsce, nasza szkoła już po raz trzeci. Spotkanie miało na celu nagrodzenie szkół, jak i firm, statuetką przedsiębiorczości dla najaktywniejszych. Wyróżnieniem było również wręczenie statuetki przez Panią Sekretarz Kancelarii Prezydenta, byłą minister pracy - Irenę Wóycicką oraz Prezesa Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości Zbigniewa Modrzejewskiego. Obecnością zaszczycił nas także Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Bronisław Komorowski, który wręczył nagrody uczniom za najlepszy fotoreportaż z Dnia Przedsiębiorczości. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego. Cieszymy się, że nasza szkoła co roku uczestniczy w Dniu Przedsiębiorczości. W tym dniu uczniowie mają możliwość zapoznania się od strony zawodowej z pracą, którą chcieliby wykonywać w przyszłości. Mamy nadzieję, że pracodawcy nadal będą bardzo zaangażowani w realizację programu Dzień Przedsiębiorczości. To oni dają szansę uczniom sprawdzenia siebie na wybranym stanowisku. W roku szkolnym 2014/2015 bierzemy udział w Dniu Przedsiębiorczości po raz dwunasty .


Konkurs „Fajne Babeczki” na Dzień Kobiet!!!

W dniu 09 marca 2015 w pracowni cukierniczej odbył się konkurs na najsmaczniejszą i najładniej udekorowaną muffinkę. Do rywalizacji przystąpiło 6 grup 2-osobowych uczących się w klasach I.
Sprawozdanie z konkursu, oraz fotoreportaż.


„Stop zwolnieniom z WF-u”

Akcja „Stop zwolnieniom z WF-u” dotarła do ełckich szkół srednich


Polsko - angielski konkurs kulinarny

W dniu 16 lutego o godzinie 11.00 w Centrum Gastronomiczno-Hotelarskim odbyła się II edycja polsko-angielskiego konkursu kulinarnego "Jeśli nie chcesz mojej zguby, makaron al`dente ugotuj mi luby."
Sprawozdanie z konkursu, oraz fotoreportaż. Zainteresowni mogą zapoznać się z przepisami konkursowymi.


Konkurs na najlepsze "PĄCZKI" rozstrzygnięty!

W dniu 12 lutego br. od godziny 8.00 w pracowni cukierniczej klasa III Zc/k (cukiernik) pod opieką Małgorzaty Włodarczyk próbowała swoich sił w klasowym konkursie na najlepsze "Pączki".
Sprawozdanie z konkursu, oraz obszerna relacja w radiu 5


Konkurs „Wiedzy o Patronie Szkoły – Macieju Rataju”

Dniu 19 lutego 2015r. o godzinie 8.55 (druga godzina lekcyjna) w stołówce Internatu odbędzie się konkurs dla Klas Pierwszych „Wiedzy o patronie Szkoły Macieju Rataju”. Proszę wychowawców klas pierwszych o wytypowanie po 3 uczniów z klasy, którzy wezmą udział w konkursie. Konkurs zostanie rozstrzygnięty na zakończenie roku szkolnego 2014/2015.
Mgr Justyna Radaszewska
I miejsce

Mariola Kottlenga z klasy IV tku zajęła I miejsce w III REGIONALNYM KONKURSIE DACHL-LÄNDER KREUZ UND QUER 2014 na najlepszą prezentację multimedialną w języku niemieckim pt. "Feste, Sitten und Volkstradition in DACHL-LÄNDERN" . Temat jej pracy brzmiał "Oktoberfest in München". Uczennicę przygotowały p.Agnieszka Rybałko i p.Ewa Piekarska.
Smaczny Dwutygodnik

Nowy numer dwutygodnika Zespołu Szkół nr 6 im. Macieja RatajaMiędzyklasowe zawody w koszykówce dziewcząt i chłopców w dniu 21.01.2015r

Do zawodów zgłosiło się 6 drużyn: 3 dziewcząt (1TŻa, 1TŻb i 3TŻc) i 3 chłopców (1TŻa, 3TŻa i 4Ku).
Drużyny rozegrały mecze systemem: każdy z każdym.

  Wyniki meczy dziewcząt:
 • 1. 1TŻa-1TŻb: 20-6
 • 2. 1TŻb – 3TŻc: 14-22
 • 3. 1TŻa – 3TŻc: 19-6

 • Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

  I miejsce 1TŻa
  II miejsce 3TŻc
  III miejsce 1TŻb

  Wyniki meczy chłopców:
 • 1. 1TŻa-3TŻa: 13-14
 • 2. 3TŻa – 4Ku: 8-25
 • 3. 1TŻa – 4Ku: 0-20

 • Klasyfikacja końcowa chłopców:

  I miejsce 4Ku
  II miejsce 3TŻa
  III miejsce 1TŻa


Uwaga Konkurs

Miedzyszkolny konkurs kulinarny "Gotuj z pasją" II Edycja: Drób we współczesnej kuchni

Uczestnikami konkursu może być młodzież ponadgimnazjalną pragnąca rozwijać swoje pasje związane ze sztuką kulinarną z terenu województwa warmińsko- mazurskiego. Istnieje możliwość pracy w zespołach dwuosobowych. Każda osoba lub zespół może zgłosić tylko jedną potrawę regionalną. Każda szkoła może zgłosić do konkursu 1 zespół dwuosobowy, który zaprezentuje umiejętności kulinarne w przygotowaniu dania zasadniczego bazując na drobiu.
 • Regulamin konkursu

 • „Kulebiak”

  Dnia 18 grudnia 2014 r. odbył się konkurs na najlepszy wigilijny „kulebiak”. Organizatorami były: Iwona Pierzchała, Małgorzata Włodarczyk i Barbara Zielińska. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Serdecznie zapraszamy do przeczytania sprawozdania z konkursu, oraz przepisami na "kulebiaka"  Smaczny Dwutygodnik

  Nowy numer dwutygodnika Zespołu Szkół nr 6 im. Macieja Rataja  Oferta pracy

  Firma MASURIA ARTE poszukuje kelnerów do pracy w okresie świąteczno-noworocznym  Smaczny Dwutygodnik

  Trzeci numer dwutygodnika Zespołu Szkół nr 6 im. Macieja Rataja  Pokaz kulinarny

  W dniu 08.11.2014r. Agencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Olsztynie zorganizowała
  wykład i pokaz kulinarny dotyczący produktów regionalnych i tradycyjnych z kaczek i gęsi. Pokaz skierowany był do uczniów oraz przedstawicieli rady rodziców i nauczycieli gastronomii. Spotkanie było okazją do zdobycia wiedzy o walorach kulinarnych mięsa kaczego i gęsiego oraz o tradycjach i sposobach jego wykorzystania w gastronomii i gospodarstwie domowym. Uczestnicy pokazów mogli również nabyć lub poszerzyć swoje umiejętności praktyczne w przyrządzaniu sposobem tradycyjnym gęsi i kaczek.  Cooking Time

  Projekt "Cooking time" to zajęcia kulinarne z elementami języka angielskiego. Skierowany jest do uczniów zainteresownych kształtowaniem umiejętności z zakresu sztuki kulinarnej, a przede wszystkim pogłebianiem wiedzy z zakresu języka angielskiego.  Wyróżnienie I stopnia

  Dnia 06.11. 2014 roku Zespół Szkół nr 6 w Ełku im. M. Rataja otrzymał wyróżnienie I stopnia
  za doskonałość zarządzania w konkursie Warmińsko – Mazurska Nagroda Jakości. Gala wręczenia nagród odbyła się w Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie. Wyróżnienie otrzymaliśmy jako jedyna szkoła z powiatu ełckiego i jedna z 4 szkół w województwie warmińsko - mazurskim w kategorii organizacje edukacyjne. Jesteśmy dumni z takiego wyróżnienia i będzie ono nas tym bardziej mobilizować do wytężonej pracy na rzecz regionu i społeczności lokalnej. Dziękuję nauczycielom uczestniczącym w opracowaniu dokumentu prezentującego jakość pracy szkoły w różnych obszarach, który był podstawą późniejszej weryfikacji i oceny komisji konkursowej wizytującej szkołę
  (Iwona Okseniuk, Renata Harasimik, Elżbieta Steckiewicz, Wiesława Marcinkiewicz, Urszula Mikłosz, Walentyna Kuligowska, Renata Bielecka, Anna Szlejter).  Ważny komunikat

  Dzień 10.11.2014 (poniedziałek) zostanie odpracowany w dniu 22.11.2014 (sobota).  Nowa odsłona szkolnej gazetki

  Drugi numer gazetki szkolnej Zespołu Szkół nr 6 im. Macieja Rataja  Wizyta Pani Minister

  W dniu 27.10.2014 r. nasza szkoła gościła delegację na czele z Panią minister edukacji Joanną Kluzik – Rostkowską.
  Towarzyszyły jej: kurator oświaty –Grażyna Przasnyska, poseł Andrzej Orzechowski , dyrektor Departamentu Polityki Jakości Urzędu Marszałkowskiego –Igor Hutnikiewicz, starosta Krzysztof Piłat, członkowie zarządu powiatu, przedstawiciele starostwa i MODN w Ełku. Spotkanie wiązało się z ogłoszeniem przez Ministerstwo roku 2014/2015 – Rokiem Szkoły Zawodowców. Goście spotkali się z młodzieżą oraz zwiedzili pracownie zawodowe mogąc przyjrzeć się zajęciom praktycznym. Pani Minister podkreśliła ważną dla regionu rolę szkół zawodowych i możliwości ich dofinansowania w najbliższych latach.  Wizyta prezydenta miasta Ełk

  Dnia 24. 10 2014 r. nasza szkołę odwiedził prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz.
  Na spotkaniu z młodzieżą wyjaśniał jak ważny jest aktywny udział w zbliżających się wyborach. To co dzieje się w mieście i jego przyszłość jest efektem udziału każdego obywatela w życiu społecznym .  Konferencja podsumowująca realizację projektu

  Dnia 23 października 2014 w budynku Warmińsko - Mazurskiej Filharmonia im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie, odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu pt. „ Model kształcenia w branży gastronomiczno-hotelarskiej połączony z systemem walidacji kwalifikacji i kompetencji formalnych”. Film będący podsumowaniem projektu  Wizyta Studyjna

  W dniach 21 – 22. 10. 2014 r. gościliśmy w Zespole Szkół nr 6 w Ełku partnerów zagranicznych i krajowych projektu „ Model kształcenia w branży gastronomiczno – hotelarskiej”.
  Trzydziestoosobowa delegacja z Włoch, Danii, Francji i Chorwacji oraz trzech szkół uczestniczących w projekcie: z Olsztyna, Elbląga, Szczytna wzięła udział w spotkaniu podsumowującym działania objęte programem „Poprawa jakości usług gastronomiczno – hotelarskich w regionie Warmii i Mazur w latach 2004 – 2013”. Realizowane one były w oparciu o modułowe programy nauczania, które pozwalają na nabywanie dostosowanych do oczekiwań rynku kwalifikacji i kompetencji zawodowych. W debacie wzięli również udział : eksperci z Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, przedstawiciele Fundacji” Wspieranie i Promocja Przedsiębiorczości na Warmii i Mazurach”, lokalni przedsiębiorcy, rodzice, uczniowie i nauczyciele. Uczniowie kształceni w poszczególnych zawodach z klas kończących w roku bieżącym szkołę dokonali podsumowania efektów jakie wynieśli po kilkuletniej nauce. W dyskusji wzięli udział też przedstawiciele rodziców podkreślając ważne dla ucznia dobre przygotowanie zawodowe w szkole. Pobyt gości od strony organizacyjnej przygotowali nauczyciele przedmiotów zawodowych wraz z uczniami zapewniając zakwaterowanie na piętrze hotelowym, obsługę recepcji, serwowanie i przygotowywanie posiłków w ciągu dnia oraz wystrój wnętrz  "In Gremio"

  Gazetka szkolna Zespołu Szkół nr 6 im. Macieja Rataja  Dni Papieskie w szkole

  Ksiądz Tomasz Bondzio i Ewa Klepczyńska przygotowali wspólnie z młodzieżą obchody Dni Papieskich w szkole. W dniu 16.10.2014 r. odbyła się sprzedaż ciast, z której dochód został przeznaczony na cele charytatywne. Tydzień później tj. 23.10.2014r. na stołówce szkolnej mogliśmy obejrzeć wydanie „ Magazynu Katolickiego”. Taki scenariusz w formie programu telewizyjnego na żywo przedstawili uczniowie. Znalazły się tam wypowiedzi ludzi, którzy zetknęli się z Ojcem św. wywiad z nauczycielką Urszulą Mikłosz i relacje wielu osób ,
  którzy znali Jana Pawła II. Zachęcano do lektury książek autorstwa papieża, cytowano najpopularniejsze powiedzenia oraz można było usłyszeć trochę humorystycznych relacji z życia Ojca św. Wspólna modlitwa i śpiew zakończyły uroczystość.  Święto Edukacji

  14 października obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Uroczysty apel w oprawie muzycznej zespołu Marzycielki
  uwieńczyły życzenia i kwiaty od uczniów i przedstawicieli Rady Rodziców. Na zakończenie wszyscy spotkali się w szkolnej restauracji na słodkim poczęstunku  Reginalne świeto miodu

  11 pażdziernika 2014r. w Ełckim Centrum Kultury odbył się konkurs "Najlepsze ciasto z miodem". Zapraszamy na reportaż oraz fotoreportaż z tego wydarzenia.  „Literacka kuchnia”

  Dnia 6 października w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje ogólnopolskiego konkursu „Literacka kuchnia”
  organizowanego przez Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Gdańsku. Uczniowie przygotowywali potrawę i deser wg przepisu zaczerpniętego z literatury. Wśród zespołów I miejsce zajęli: M. Maczużak i M. Bojarzyńska przygotowując makaron w sosie mediolańskim i piernik . Pomysł pochodził z książki M. Musierowicz „Szósta klepka”. Zwycięzcy wezmą udział w finale 29.10. 2014 r. w Gdańsku.  SPOTKANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW


  Dyrektor Zespołu Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku informuje iż w dniu 12.09.2014r odbędzie się:

  -spotkanie rodziców i wychowawców klas pierwszych z dyrektorem szkoły (godzina 16:00 stołówka internatu)
  -spotkanie rodziców klas I-IV z wychowawcami klas (godzina 16:30)  UWAGA

  Posiedzenie rady pedagogicznej przeniesiono na dzień 29.08.2014 (piątek) godz 10:00  Rozpoczęcie Roku Szkolnego

  Dnia 01.09.2014 (poniedziałek) o godz 9:00 w sali gimnastycznej, odbędzie się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2014/2015  EGZAMINY SESJI POPRAWKOWEJ - sierpień 2014

  Harmonogram poprawkowych egzaminów promocyjnych ZS6 im. M. Rataja w Ełku
  Harmonogram poprawkowych egzaminów maturalnych ZS6 im. M. Rataja w Ełku


  Zakończenie roku szkolnego

  Dnia 27.06.2014 (piątek) o godz 10:00 w sali gimnastycznej, odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego.  Dyżur Pedagogiczny

  Dnia 30.05.2014 (piątek) o godz 16:30 odbędzie się dyżur pedagogiczny.


  "Gotuj z pasją" I Edycja: Ryby z Krainy Wielkich Jezior.

  Dnia 28 maja 2014 r w Zespole Szkół nr 6 im. Macieja Rataja odbył się wojewódzki konkurs kulinarny „Gotuj z pasją” I edycja: Ryby z Krainy Wielkich Jezior. Zapraszamy na reportaż oraz fotoreportaż z tego wydarzenia.

  Ponadto można zapoznać się z recepturami wykonywanych potraw
  Zapraszamy również do zapoznania z wiadomościami w BayerFM oraz Radio5


  „Kelner udźwignie wszystko”

  Uczniowie klasy II zawód: kelner zajęli I miejsce w konkursie filmowym pod hasłem „Zawód widziany oczami ucznia” zorganizowanym przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Ełku. Autorzy filmu pt. „Kelner udźwignie wszystko”: Karolina Wiśniewska, Adam Gąska i Piotr Zalewski zostaną nagrodzeni na Targach Edukacyjnych w dniu 27.05.2014. Pozostali bohaterowie filmu odbiorą nagrody na zakończenie roku szkolnego.
  Link do filmu


  „10 lat z Unią w kuchni”

  Zespół Szkół nr 6 im. M. Rataja 10 – lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej uczcił pod hasłem „10 lat z Unią w kuchni”. Był to Dzień Otwartych Funduszy Europejskich w naszej szkole. Po przywitaniu i części artystycznej o godz.10 zaprezentowano stronę praktyczną zrealizowanych projektów. W kuchni i cukierni odbywały się równolegle: konkurs dla uczniów „Cukiernicy na start” i przygotowywanie potraw różnych narodów/ kuchni francuskiej, włoskiej, hiszpańskiej, angielskiej/ .Kolejna już edycja konkursu cukierniczego tym razem opierała wypieki na bazie ciasta kruchego. Po rozstrzygnięciu konkursu zarówno wypieki , jak i potrawy znalazły się na wspólnym stole. W programie zaplanowano też spacer po szkole, prezentację bardzo ciekawych projektów, w których braliśmy udział /Comenius, Lepszy start/, pokaz umiejętności barmańskich i kelnerskich. Nowoczesną recepcję hotelową obsługiwali uczniowie według obowiązujących standardów. Chętni do wzięcia udziału w warsztatach kulinarnych z degustacją zostali zaproszeni na Discovery Meeting do stołówki szkolnej.
  Zapraszamy na fotoreportaż z tego wydarzenia.


  Pożegnanie Absolwentów

  Dnia 25.04.2014 (piątek) o godz 13:00 w sali gimnastycznej, odbędzie się uroczyste pożegnanie absolwentów klas Technikum.
  Zapraszamy na fotoreportaż z tego wydarzenia.


  Międzyszkolny konkurs kulinarny "Gotuj z pasją"

  Zapraszamy chętnych do udziału w pierwszej edycji konkursu kulinarnego: "Ryby z Krainy Wielkich Jezior".
  Szczegóły w zakładce - kącik kulinarny.


  Przyroda bez elektroodpadów”

  Wiosną tego roku Internat Zespołu Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku wziął udział w akcji organizowanej w ramach Wiosennych Działań na Warmii i Mazurach, której organizatorem jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Zapraszamy na reportaż oraz fotoreportaż z tego wydarzenia.  XIX Wojewódzki Konkurs Kulinarny o tytuł „Mistrza Szkolnej Patelni”

  3 kwietnia 2014r. w Zespole Szkół Gastronomiczno- Spożywczych w Olsztynie odbył się XIX Wojewódzki Konkurs Kulinarny o tytuł „Mistrza Szkolnej Patelni”. Tematem konkursu były: „Potrawy z ryb słodkowodnych inspirowane przepisami Stanisława Czernieckiego”. Zapraszamy na reportaż oraz fotoreportaż z tego wydarzenia.  Pożegnanie Absolwentów

  Dnia 25.04.2014 (piątek) o godz 13:00 w sali gimnastycznej, odbędzie się uroczyste pożegnanie absolwentów klas Technikum.  Międzyszkolny konkurs kulinarny "Gotuj z pasją"

  Zapraszamy chętnych do udziału w pierwszej edycji konkursu kulinarnego: "Ryby z Krainy Wielkich Jezior".
  Aby zapoznać się ze szczegółami zapraszamy do zakładki kącik kulinarny.  Smaki Warmii, Mazury i Powiśla – zmagania w Ełku

  Profesjonalni kucharze, uczniowie oraz amatorzy kulinarnych rywalizacji spotkają się w najbliższą sobotę (23 listopada 2013) w Zespole Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku. Zapraszamy na reportaż oraz retransmisję z tego wydarzenia.  Gość Zespołu Szkół nr 6

  Dnia 16.11.2013 Gościliśmy w naszej placówce Dr Grzegorza Russaka.
  Zapraszamy na reportaż  Konferencja rodziców wszystkich klas

  Dnia 15.11.2013 (piątek) o godz 16:30 odbędzie się konferencja dla rodziców wszystkich klas.
  Tego samego dnia o godzinie 17:00 w sali nr 19 odbędzie się spotkanie rady rodziców z dyrektorem szkoły na które
  srdecznie zapraszamy.  Dzień Edukacji

  Dnia 14.10.2013 (poniedziałek) o godz 09:00 w sali gimnastycznej odbędzie się uroczysta akademia z okazji dnia edukacji  Konferencja rodziców wszystkich klas

  Dnia 13.09.2013 (piątek) o godz 16:30 odbędzie się konferencja dla rodziców wszystkich klas.  Rozpoczęcie Roku Szkolnego

  Dnia 02.09.2013 (poniedziałek) o godz 9:00 w sali gimnastycznej, odbędzie się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2013/2014  Zakończenie Roku Szkolnego

  Dnia 28.06.2013 (piątek) o godz 10:00 w sali gimnastycznej, odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego  Pożegnanie Absolwentów

  Dnia 14.06.2013 (piątek) o godz 12:45 w stołówce internatu, odbędzie się uroczyste pożegnanie absolwentów
  Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 8.  UWAGA!!! Ogłaszamy nabór na płatne staże w renomowanych podmiotach gastronomicznych Polski.

  "Lepszy start w przyszłość edukacyjno-zawodową uczniów/uczennic Zespołu Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku".

  Zgodnie z projektem ogłaszamy nabór na płatne staże wakacyjne w renomowanych podmiotach gastronomicznych Polski.

  Liczba miejsc ograniczona (10 uczniów).

  Nie przegap szansy, korzystając z możliwości odbycia stażu w renomowanym podmiocie gastronomicznym nabędziesz dodatkowe kwalifikacje zawodowe, które znacznie ułatwią Ci w niedalekiej przyszłości odnaleźć się na niełatwym rynku pracy.
  Szczegóły na stronie szkoły www.zs6.elk.edu.pl w zakładce ,,realizowane projekty”- regulamin rekrutacji na staże.
  Dokumenty do pobrania w sekretariacie lub stronie internetowej szkoły:
  Regulamin rekrutacji na staże
  Deklaracja uczestnictwa w stażu
  Zgoda uczestnika na przetwarzanie danych osobowych
  Zgoda uczestnika na wykorzystanie wizerunku
  Zgoda rodzica na udział w stażu
  Rezygnacja z działu w projekcie  Dni wolne w związku z egzaminem maturalnym

  W związku z egzaminami maturalnymi sesji wiosennej 2013 dni: 07,08,09 maja 2013r sa dniami wolnymi od zajęć edukacyjnych dla uczniów Technikum. W dniu 10.05.2013r (piątek)odbywaja się zajęcia edukacyjne dla wszystkich uczniów zgodnie z tygodniowym planem lekcji.  Pożegnanie Absolwentów

  Dnia 26.04.2013 (piątek) o godz 13:00 w sali gimnastycznej, odbędzie się uroczyste pożegnanie absolwentów klas Technikum.  Konferencja rodziców wszystkich klas

  Dnia 12.04.2013 (piątek) o godz 16:30 odbędzie się konferencja dla rodziców wszystkich klas.  Konkurs z wiedzy o patronie naszej szkoły

  Proszę o wytypowanie 5 uczniów z klasy do konkursu wiedzy o patronie szkoły - Macieju Rataju. Proszę podać nazwiska do 15 lutego 2013 roku do p. Justyny Zielińskiej. Konkurs odbędzie się w rocznicę urodzin Macieja Rataja tj. 19 lutego 2013 roku o godzinie 12.00 w stołówce szkolnej. W załączeniu znajdują się materiały, które można również wykorzystać podczas zajęć wychowawczych.  Wyjazd edukacyjny do Białegostoku

  Dnia 5 marca 2013 roku organizowany jest wyjazd edukacyjny do Muzeum Wojska Polskiego i Filharmonii Podlaskiej do Białegostoku na MUSICAL „KORCZAK”. WYJAZD O GODZINIE 8.00. KOSZT PRZEJAZDU WRAZ Z BILETAMI WSTĘPU, PRZEWODNIKIEM I UBEZPIECZENIEM WYNOSI 46 ZŁ. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się do pani Justyny Zielińskiej do 20 lutego 2013 roku. Decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.  Ważna zmiana w dokumentach szkoły

  Dnia 06.02.2013 Rada pedagogiczna Zespołu Szkół nr 6 w Ełku podjęła uchwałę nr 1/400 dotyczącą zmian w Statucie Szkoły oraz nr2/400 dotyczącą zmian w Wewnątrzszkolnym Systemie Oceniania. Powyższe zmiany wynikają z wprowadzenia dziennika elektronicznego oraz zmian w ocenie klasyfikacyjnej z zachowania w kontekście frekwencji uczniów na zajęciach lekcyjnych. Jednolity tekst w/w dokumentów uwzgledniajacy powyższe zmiany zamieszczony jest na stronie szkoly w zakladkach: "dokumenty szkoły" "dla rodzica" "dla ucznia" Serdecznie zachęcam do zapoznania się ze zmianami  Zasady funkcjonowania dziennika elektronicznego

  Dnia 30.01.2013 został dodany plik: Zasady funkcjonowania dziennika elektronicznego, Serdecznie zachęcam do zapoznania się z zamieszczonym plikiem  Konferencja rodziców wszystkich klas

  Dnia 18.01.2013 (piątek) o godz. 16:30 odbędzie się konferencja dla rodziców wszystkich klas- podsumowanie działalności edukacyjno-wychowawczej za I półrocze 2012/2013.  UWAGA!!! Ogłaszamy nabór do projektu

  "Lepszy start w przyszłość edukacyjno-zawodową uczniów/uczennic Zespołu Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku".

  Projekt to przede wszystkim specjalistyczne kursy kwalifikacyjne prowadzone przez renomowane firmy zewnętrzne, adresowane do młodzieży poszczególnych zawodów ZSnr 6, dające dodatkowe kwalifikacje, potwierdzone stosownym certyfikatem honorowanym w UE.

  Liczba miejsc ograniczona.

  Nie przegap szansy bez kosztowego zdobycia certyfikatu potwierdzającego dodatkowe kwalifikacje zawodowe, który znacznie ułatwi Ci w niedalekiej przyszłości odnaleźć się na niełatwym rynku pracy.
  Szczegóły na stronie szkoły www.zs6.elk.edu.pl w zakładce ,,realizowane projekty”- regulamin naboru.
  Dokumenty do pobrania w sekretariacie lub stronie internetowej szkoły:
  regulamin projektu
  deklaracja uczestnictwa w projekcie-osoba niepełnoletnia
  deklaracja uczestnictwa w projekcie-osoba pełnoletnia
  formularz z danymi do PEFS
  oświadczenie rodzica o dochodzie netto na 1 członka rodziny z ostatniego miesiąca
  zgoda uczestnika na przetwarzanie danych osobowych  Otwarcie lodowiska sztucznie mrożonego

  Dnia 06.12.2012 (mikołajki) zostanie otwarte lodowisko sztucznie mrożone. Szczegółowy harmonogram otwarcia  Smaki Warmii, Mazury i Powiśla – zmagania w Ełku

  Profesjonalni kucharze, uczniowie oraz amatorzy kulinarnych rywalizacji spotkają się w najbliższą sobotę (17 listopada 2012) w Zespole Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku. Zapraszamy na retransmisję z tego wydarzenia.  Konferencja rodziców wszystkich klas

  Dnia 16.11.2012 (piątek) o godz 16:30 odbędzie się konferencja dla rodziców wszystkich klas.  Dzień wolny od zajęć dydaktycznych

  Dzień 02.11.2012 (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.  Wkrótce rozpoczęcie naboru

  Lepszy start w przyszłość edukacyjno-zawodową uczennic/uczniów Zespołu Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku.  Wizyta delegacji ze szkół partnerskich

  Dnia 24.10.2012 gościliśmy delegacje nauczycieli ośmiu szkół partnerskich realizujących projekt "Model kształcenia w branży gastronomiczno-hotelarskiej połączonyz systemem walidacji kwalifikacji i kompetencji formalonych."
  (Wśród gości delegacje zagraniczne z Danii Francji oraz Włoch.)

   
  | | | |