Rada rodziców przy Zespole Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku

ul. Kajki 4
    19-300 Ełk
    Bank Spółdzielczy w Zabłudowie O/Ełk, ul. Słowackiego 21a
    Tytuł wpłaty: wpłata na RR, imię i nazwisko ucznia, klasa

Statut Zespołu Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w EłkuRegulamin rady rodziców Zespołu Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku

Rozdział III

Rada Rodziców

1. Rada Rodziców stanowi reprezentację rodziców wszystkich uczniów Zespołu Szkół i może występować do Rady Pedagogicznej, dyrektora z wnioskami i opiniami dotyczącymi wszystkich spraw uczniów, szkoły, opiniować statuty, itp.

2. W skład rady rodziców wchodzą po jednym przedstawicielu rad oddziałowych, wybranych w tajnych wyborach przez zebranie rodziców uczniów danego oddziału.

3. W wyborach, o których mowa w ustępie 2 jednego ucznia reprezentuje jeden rodzic. Wybory przeprowadza się na pierwszym zebraniu rodziców w każdym roku szkolnym.

4. Rada rodziców uchwala regulamin swojej działalności, w którym określa w szczególności:

5. 1) wewnętrzną strukturę i tryb pracy rady
    2) szczegółowy tryb przeprowadzania wyborów do rady rodziców szkoły, oraz przedstawicieli rad oddziałowych wchodzących w skład w/w rady.
  6. Kompetencje Rady Rodziców przedstawiają się następująco:

7. 1) uchwalanie w porozumieniu z radą pedagogiczną
    a) programu wychowawczego szkoły obejmującego wszystkie treści i działania o charakterze wychowawczym skierowane do uczniów, realizowanego przez nauczyciela
    b) program profilaktyki dostosowanego do potrzeb rozwojowych uczniów oraz potrzeb danego środowiska, obejmującego wszystkie treści i działania o charakterze profilaktycznym skierowane do uczniów, nauczycieli i rodziców
    2) opiniowanie programu i harmonogramu poprawy efektywności kształcenia lub wychowania szkoły,
    3) opiniowanie projektu finansowego składanego przez dyrektora szkoły
    4) pobudza i organizuje formy aktywności rodziców na rzecz wspomagania realizacji celów i zadań szkoły
    5) gromadzi fundusze niezbędne dla wspierania działalności statutowej szkoły, a także ustala zasady użytkowania tych funduszy
    6) uczestniczy w codziennym życiu szkoły, pomagając w realizacji zadań statutowych
    7) zapewnia rodzicom, poprzez klasowe rady rodziców, rzeczywisty wpływ na działalność szkoły
    w szczególności poprzez: uzgadnianie zadań i zamierzeń dydaktyczno – wychowawczych w szkole i klasie, uzyskiwanie w każdym czasie rzetelnej informacji na temat postępów i osiągnięć edukacyjnych uczniów, znajomość „wewnątrzszkolnego systemu oceniania” oraz współuczestniczenie w tworzeniu „Programu wychowawczego szkoły” i „Programu profilaktyki”, uzyskiwanie porad w sprawie wychowania i dalszego kształcenia, wyrażanie i przekazywanie opinii na temat pracy Zespołu Szkół.
    8) Rada Rodziców uchwala regulamin swojej działalności, który musi być zgodny z postanowieniami Statutu Zespołu Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku.